euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Afryka / Polinezja Atlantyku

Banjul

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Banjul

Długość pobytu: 8 dni

Terminy i ceny:

Wyloty co piątek z Warszawy

Ceny od 6280 zł/os. w pokoju 2 os.

terminy: 1-9/03.2024, 08-16/03/2024, 15-23/03/2024, 22-30/03/2024, 29/03-06/04/2024

 

Oferta na sezon ZIMA 2024/25 już wkrótce!

Transport: Samolot

Wyżywienie: Śniadanie i obiadokolacja

Pokój: 2 os.

Organizator: Rainbow Tours

Cena od: 6280zł/os

Opis

Gwinea Bissau – wspaniała przyroda, kolonialna architektura • archipelag Bijagos – ponad 80 wysepek rozrzuconych na Atlantyku, dziewicze pejzaże, unikatowa kultura, rytualne stroje, maski – wizyta u przyjaznych animistów • wypoczynek na Cap Skirring na jednej z najpiękniejszych plaż zachodniej Afryki • lot awionetką nad archipelagiem Bijagos

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, na stanowisku Rainbow, przelot samolotem czarterowym do Banjul. Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

Dzień 2
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta Banjul, stolicy Gambii. Podczas przejazdu przez centrum zobaczymy między innymi, Łuk Triumfalny oraz jeden ze słynnych afrykańskich targów Albert Market lub Senegambia Craft Market lub Brikama. Możliwość zakupu pamiątek i wyrobów rękodzieła afrykańskiego. W czasie zwiedzania nasz przedstawiciel wyrobi grupie wizy do Gwinei Bissau (dodatkowo płatna, ok 80 EUR/os.). Wyjazd z Banjul w kierunku granicy z południowym Senegalem. W czasie podróży przez 3 kraje: Gambię, Senegal i Gwineę Bissau będziemy mogli obserwować zarówno zmienność krajobrazu jak i zabudowy tych trzech byłych kolonii: brytyjskiej, francuskiej i portugalskiej. Po drodze zatrzymamy się w Ziguinchor, stolicy prowincji Casamance. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych portów, gdzie chwytano i przemycano niewolników. Postój w jednej z restauracji nad rzeką. Przejazd w kierunku bajecznego Cap Skirring, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Atlantyku. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 3
Cap Skirring to wymarzone miejsce do odpoczynku, palmy na szerokich, piaszczystych plażach, wioski rybackie obfitujące w najlepsze owoce Atlantyku, wyprostowane jak struna, piękne kobiety noszące z gracją kosze egzotycznych owoców na głowie. Po śniadaniu wycieczka, rajd samochodami 4 x 4 po przepięknych zakątkach ziemi Diolów. Dowiemy się na czym polega miejscowy fetyszyzm, w miarę możliwości zgłębimy wiedzę na temat rytuałów animizmu, wywodzącego się właśnie z Afryki. Dodatkowo podczas kolejnej wycieczki popłyniemy na rejs pirogą po lesie namorzynowym na wyspę Ehidje. Przyjrzymy się bliżej temu bogatemu ekosystemowi, pełnemu wiecznej zieleni oraz milionów ostryg. Zobaczymy jak żyją i pracują miejscowi rybacy, odwiedzimy miejscową szkołę, a na koniec spróbujemy niepowtarzalnego wina palmowego, w produkcji którego specjalizują się Diolowie. Czas wolny na popołudniowy relaks. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 4
Śniadanie. Dzień wolny, czas na odpoczynek, rozkoszowanie się naturą i ciepłym oceanem. Fakultatywnie możliwość wykupienia wycieczki quadami po najpiękniejszych zakątkach okolic Cap Skirring takich jak wydmy, las kapokowy, wieś Kabrusse oraz bezkresna plaża przy granicy z Gwineą Bissau. Czas ok. 2 godz., cena ok. 100 EUR/quad. Wycieczka wędkarska, ok. 4 godz., w tym transfer pirogą, sprzęt i przynęty oraz przewodnik lokalny, cena przy minimum 2 osobach ok. 50 EUR/os. Na miejscu możliwość wypożyczenia rowerów (cena ok. 15 EUR/cały dzień). Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bissau, stolicy Gwinei Bissau. Podróż na południe odkryje przed nami coraz bujniejszą roślinność, lasy palmowe, namorzynowe, urokliwe rzeki. W drodze do stolicy przejedziemy przez miasto Sao Domingo oraz Ingore. Są to typowe miasteczka gwinejskie, gdzie raz w tygodniu odbywa się tradycyjny targ zwany „lumo”. Miasto Bissau to przede wszystkim pozostałości po uroczej, kolonialnej architekturze, ale również gwarny, afrykański targ. Odmienność Gwinei Bissau od północnych sąsiadów określa dodatkowo jej kreolski charakter. Po drodze do portu miniemy lotnisko, Zgromadzenie Narodowe, wille kolonialne, stadion piłkarski, pałac prezydencki, zabudowania starego miasta , katedrę oraz Pałac Sprawiedliwości. W miarę możliwości w centrum miasta czas wolny na obiad lub zakupy. Następnie udamy się do portu, skąd popłyniemy łodzią motorową na Wyspy Bijagos. Jest to jedno z niewielu już niekomercyjnych miejsc na świecie, którego uroda porównywana jest przez podróżników i badaczy do odległych archipelagów Polinezji. Do ukrytych ok. 60 km od stałego lądu Gwinei Bissau wysp rzadko trafiają nieliczni turyści.Zakwaterowanie na wyspie Bubaque lub Rubane, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km – lądem i ok. 70 km – oceanem).

Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka łodzią na dwie z wysp archipelagu. W zależności od pogody, prądów, fal oraz godzin pływów oceanicznych kapitan oraz pilot zdecydują o wyborze wysp. Może to być np. dawna stolica Bolama, portowa Bubaque, Rubane, Caniabaque (Roxa), Soga lub inne. Podczas spaceru między zachwycającymi krajobrazami natury, odwiedzimy typową wioskę na archipelagu. Archipelag Bijagos, jedna z największych atrakcji Afryki Zachodniej, został uformowany z piasków nanoszonych przez rzekę Geba , lawy z wulkanicznych wysp Zielonego Przylądka i nieustanne pływy oceaniczne. Można tu spotkać wiele gatunków zwierząt, niesamowite bogactwo ryb i ssaków morskich np. unikalne hipopotamy słonowodne. Mieszkańcy archipelagu Bijagos zachowali w dużym stopniu pierwotny, oparty na rolnictwie i rybołówstwie tryb życia. Ze względu na oddalenie od lądu, ludzie żyją tu w swoistej izolacji, kultywują odrębne tradycje. Kobiety podczas obrzędów noszą spódnice ze słomy, a rytualne tańce odbywają się w maskach. Do ciekawostek należy zaliczyć fakt, że w niektórych miejscach panuje tu tradycja matriarchatu (kobiety wybierają mężczyzn). W trakcie dnia możliwość zamówienia smacznego i obfitego lunchu na bazie lokalnych ryb w barze nad brzegiem oceanu (płatny dodatkowo ok. 12 EUR na osobę), po południu powrót do hotelu, kolacja, nocleg. W przypadku zgody lokalnych mieszkańców, dla chętnych, za dodatkową opłatą , możliwość zamówienia prezentacji ich lokalnych występów folklorystycznych, tańców i rytmów muzycznych w hotelu lub w plenerze.

Dzień 7
Po śniadaniu dzień wolny na plażowanie i indywidualne zwiedzanie wyspy. Istnieje możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej w hotelu – 15 minutowy lot nad archipelagiem Bijagos awionetką w przypadku dostępności danego dnia samolotu na wyspie Bubaque gdzie jest lotnisko, cena wycieczki od 100 euro uzależniona jest od ilości uczestników (max 3 osoby na jeden lot) lub na wyprawy wędkarskie zarówno profesjonalne i amatorskie (koszt ustalany indywidualnie przez klub wędkarski). Kolacja i nocleg na wyspie.

Dzień 8
Po śniadaniu przeprawa łodzią motorową do Bissau, następnie droga powrotna do Banjul. Po przyjeździe istnieje możliwość wynajmu pokoju hotelowego z prysznicem (za dodatkową dopłatą ok. 20 EUR/para) w jednym z hoteli w Banjul, jeżeli hotel będzie dysponował wolnymi miejscami. Transfer na lotnisko, powrót do Polski. Dla klientów, którzy wybrali dodatkowy tydzień pobytu w Gambii transfer do wybranego hotelu. (Trasa ok. 70 km – łodzią po oceanie i ok. 300 km – lądem).

Dzień 9
Przylot do Polski.

Uwagi do programu
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Ze względu na specyfikę wycieczki będziemy pływać łodzią motorową oraz pirogą po oceanie. Dlatego też program ten rekomendujemy szczególnie dla osób dorosłych i nie cierpiących na chorobę morską (podróż na falach może wiązać się z pewnym dyskomfortem).
Prosimy o właściwe zabezpieczenie sprzętu, dokumentów oraz innych wartościowych rzeczy .
Możliwość zabrania tylko niewielkich, wygodnych do przenoszenia bagaży podręcznych, kurtek wiatrochronnych, klapek aby móc przejść kilka kroków przez wodę, wygodnych ubrań wraz z zawiązywanym pod brodą nakryciem głowy, kremów z wysokim filtrem. Bagaż główny zostaje  w mieście Bissau pod opieką naszego przedstawiciela. 
– Niniejszy program obejmuje zwiedzanie miejsc niekomercyjnych, w związku z tym niektóre punkty programu będziemy realizować z podziałem na mniejsze grupy.  Gwinea Bissau to jeden z najrzadziej odwiedzanych przez turystów krajów świata. Cechuje go przede wszystkim dziewicza przyroda, w większości miejsc nie tknięta cywilizacją.
– Do Gwinei Bissau i Senegalu prosimy zabrać euro.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 – osobowych (z możliwością dostawki), 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, w tym rejs pirogą, przeprawy na Wyspach Bijagos, wycieczka jeepami 4 x 4, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, pilota – opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau, miejscowego pilota – opiekuna grupy, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: Lokalne opłaty, w tym bilety wstępu ok. 90 EUR/os., wizy do Gwinei ok. 80 EUR/os. Napiwki, tragarze ok. 60 EUR/os. Łącznie ok. 230 EUR płatne pilotowi na miejscu. Opłata za ochronę lotniska 40 EUR/os  

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.