euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Antarktyda

rejs

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Buenos Aires

Długość pobytu: 16 dni

Terminy i ceny:

02-17.11.2023  (pobyt 13 dni) –  13820 USD/os.

Transport: Samolot

Wyżywienie: wg programu

Organizator: Prestige Tours

Cena od: zł/os

Opis

Rejs antarktyczny to jedno z najniezwyklejszych przeżyć podróżniczych, a także okazja do postawienia stopy na siódmym kontynencie. Największą atrakcją wyprawy są organizowane zejścia na ląd przy pomocy specjalnie przystosowanych pontonów – zodiaków. Czujemy Siódmy Kontynent, jego atmosferę, zapachy i piękno, nie tylko oglądamy go z daleka z pokładu statku, jak ma to miejsce na zwykłych wycieczkowcach. Na Antarktydzie znajdziemy się w bajkowej scenerii skalno – lodowej, pośród tysięcy pingwinów i wielu morskich ssaków. Przeprawa przez Cieśninę Dreake’a powoduje, że dotarcie na Antarktydę staje się prawdziwą morską przygodą, choć trochę odczuwamy oddalenie kontynentu i możemy wyobrazić sobie wyprawy pierwszych eksploratorów. Ale po wpłynięciu na antarktyczne wody morze jest zupełnie spokojne, poruszamy się między wyspami, fiordami i górami lodowymi. Wyprawa przewiduje dotarcie to przepięknych zachodnich wybrzeży Półwyspu Antarktycznego. Nasz statek oferuje wygodne kabiny, świetną restaurację, miejsca relaksu i gabinet lekarski. Rejs to okazja do odwiedzenia po drodze  Buenos Aires i południowych krańców Ameryki.

Dzień 1 WYLOT Z POLSKI
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie dwie godziny przed odlotem i spotkanie z przedstawicielem biura. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot do Buenos Aires.

Dzień 2 BUENOS AIRES
Przylot do Buenos Aires. Chwila relaksu przy kawie i spacer po okolicy. Zakwaterowanie w pokoju i odpoczynek. Po południu zwiedzanie pięknego Buenos Aires – spacer po centrum z ulicą Florida pełną sklepów i barów. Oglądamy też piękne gmachy w okolicy Placu Majowego świadczące o dawnej świetności miasta. Znajduje się tu m.in. Casa Rosada – siedziba prezydentów Argentyny. Choć zwykle większość wybierających się na Antarktydę podróżników dobrze zna miasto, to z pewnością wielu z nas z przyjemnością skosztuje znakomitego steka z kieliszkiem dobrego wina. Jeśli jednak ktoś tutaj nie był, z przyjemnością zorganizujemy nieco dokładniejsze zwiedzanie. Nocleg w hotelu w Buenos Aires.

Dzień 3 BUENOS AIRES – USHUAIA
Przejazd na lotnisko i wylot do Ushuaia. Kilkugodzinny lot przeniesie nas na południowe krańce kontynentu. Lądowanie na Ziemi Ognistej i przejazd do hotelu. Spacer do portu i po biegnącej równolegle do wybrzeża głównej ulicy miasteczka. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 4 USHUAIA
Czas na poznanie tego najdalej wysuniętego na południe miasta świata. Miasto określa się końcem świata (el fin del Mundo), choć stanowi właściwie początek naszej antarktycznej wyprawy W tym dniu możemy ciekawie i aktywnie spędzić czas (koszty tych aktywności nie zostały ujęte w cenie wycieczki). Osoby lubiące górskie wycieczki mogą udać się na łątwy trekking w kierunku czoła lodowca Martial leżącego niemal na wyciągnięcie ręki nad Ushuaia. Inną opcją jest wycieczka do pobliskiego Parku Narodowego Ziemi Ognistej i podziwianie krajobrazów. Ale ciekawą możliwością będzie też wycieczka na Estancia Harberton, najdalej na świecie położoną na południe farmę. Estancia Harberton została założona w XIX wieku przez Thomasa Bridgesa, wybitnego znawcą kultury i języka Indian Yamana. Nocleg w Ushuaia.

Dzień 5 POCZĄTEK REJSU
Czas wolny i ostatnie zakupy przed antarktycznym rejsem. Zaokrętowanie na statek i początek rejsu, obieramy kurs na południe. Prowadzone są zajęcia i ćwiczenia związane z bezpieczeństwem uczestników wyprawy. Przygotowujemy się na spotkanie z siódmym kontynentem. Droga wiedzie początkowo przez spokojne wody Kanału Beagle, którego brzegi są doskonale widoczne z pokładu. Gdzieniegdzie można dostrzec ślady obecności człowieka, ale południowe krańce kontynentu są dzikie. Pierwsza noc na statku, podczas której poczujemy wypłynięcie na otwarty ocean.

Dzień 6-7 CIEŚNINA DRAKE’A
Rejs przez wody Cieśniny Drake’a, które od wieków były wyzwaniem dla żeglarzy. Cieśnina oddzielająca wyspy antarktyczne od Ameryki Południowej ma szerokość około dziewięciuset kilometrów. Po prawej burcie zostaje za nami Przylądek Horn. Osoby, które dobrze znoszą morskie podróże z pewnością będą korzystać ze świetnego jedzenia i dobrze zaopatrzonego baru. Z pokładu można obserwować albatrosy i inne ptaki, a czasem także dostrzec wieloryby. Wiele osób bierze udział w zajęciach organizowanych przez załogę, która prowadzi ciekawe wykłady i prezentuje filmy. W końcu przekraczamy tzw. Linię Konwergencji i wpływamy na wody antarktyczne. Pojawiają się oznaki zbliżającego się lądu, a ze względu na obfity pokarm w oceanie, zobaczymy mnóstwo życia.  Wielkim wydarzeniem jest dostrzeżenie przez kogoś z nas lądu i oczywiście pierwsze góry lodowe.

Dzień 8 – 11ANTARKTYDA
Wyprawa dociera do jednej z wysp antarktycznych Szetlandów Południowych, być może będzie to Deception Island. Tu znajduje się największy aktywny wulkan w regionie. W zatoce utworzonej w wygasłym kraterze znajdują się zabudowania dawnych baz wielorybniczych. Po nieobecności spowodowanej polowaniami na wyspę powróciły już foki. Korzystając z faktu, że woda w zatoce jest o dwa stopni wyższa, niektórzy decydują się w tym miejscu na morską kąpiel! O bezpieczeństwo kąpiących dbają liderzy ekspedycji. Wody otaczających Antarktydę, między wyspami, są zwykle bardzo spokojne i dolegliwości związane z chorobą morską już nie występują. Ewentualne złe samopoczucie mija błyskawicznie. Wyprawa dociera na Półwysep Antarktyczny i następuje największe wydarzenie na wyprawie – postawienie stopy na siódmym kontynencie. Zejścia na ląd odbywają się zodiakami – specjalnymi pontonami motorowymi. Przewidziane są dziennie dwa zejścia na ląd lub rejsy zodiakiem. Zejście może być jednak zawsze odwołane przez kapitana w wyniku złych warunków pogodowych lub lodowych. Statek zwykle płynie dość daleko na południe w rejon Półwyspu Arctowskiego (tutaj dotarł nasz polarnik na statku „Belgica”), bajecznych kanałów Neumayer, Lemaire i jeśli warunki lodowe pozwolą, jeszcze dalej. Na lądzie obserwujemy kolonie pingwinów, dosłownie wchodząc między te ciekawskie i fotogeniczne ptaki. Tropimy pontonami lamparty morskie i inne fokowate, szukamy też wielorybów. Zwykle mamy też okazję zwiedzić jedną lub kilka baz naukowych i zobaczyć jak mieszkają polarnicy. Czas spędzony na Antarktydzie nie da się z niczym porównać, pozostawi piękne wspomnienie do końca życia.

Dzień 12-13 REJS POWROTNY
Rejs powrotny do Argentyny przez Cieśninę Drake’a i Kanał Beagle. Załoga ekspedycji w drodze powrotnej również organizuje zajęcia, dochodzi do podsumowania wyprawy oraz pożegnalnej kolacji. Dni na morzu zbliżają i niełatwo będzie pożegnać nowych przyjaciół.

Dzień 14 USHUAIA
Do południa przybycie do Ushuaia i opuszczenie statku. Ciesząc się z faktu posiadania stałego gruntu pod nogami, mamy nieco wolnego czasu w Ushuaia. Wylot do Buenos Aires i nocleg tranzytowy w hotelu.

Dzień 15 WYLOT DO POLSKI
Wylot z przesiadką do Warszawy.

Dzień 16 PRZYLOT DO WARSZAWY
Przylot do Warszawy na lotnisko Chopina.

2% ceny – dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura obowiązuje dla wyjazdów grupowych – minimum 8 Uczestników (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu).

I rata – 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu
II rata – 50% ceny wycieczki płatne do 175 dni przed wyjazdem
III rata – do 100% ceny wycieczki płatne do 130 dni przed wyjazdem

Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia zawarte w cenie

Bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, minimum 23 kg bagażu nadawanego/os., koszty rejsu antarktycznego, pełne wyżywienie podczas rejsu (3x dziennie), wybór napojów bezalkoholowych, noclegi w kabinie na statku, zejścia na ląd zodiakami (pontonami z silnikiem), wycieczki, zajęcia na statku, grupa wykwalifikowanych przewodników, wszelkie zezwolenia i koszty administracyjne, przejazdy między lotniskami i hotelami, wszelkie inne koszty transportu, bilety wstępu, noclegi w pokojach 2-osobowych – hotele 4*, śniadania w hotelach, rozszerzone ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; ubezpieczenie od kosztów ewakuacji ze statku, Informator Przedwyjazdowy w jęz. polskim, polskojęzyczny pilot wyprawy (przy minimum 8 osobach, w przypadku mniejszej grupy przewidywana opieka w jęz. angielskim).

Świadczenia nie zawarte w cenie

ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, ubezpieczenie od chorób przewlekłych, zwyczajowe napiwki na statku, pozostałe posiłki, napoje zamawiane w barze na statku (w tym napoje alkoholowe), na życzenie dopłata do pokojów lub kabin 1-osobowych (cena na zapytanie), kosztów wykonania ewentualnych wymaganych testów na COVID-19.

Uwagi

Nie ma obowiązku wykupywania kabin i pokoi jednoosobowych. Informator Przedwyjazdowy wraz ze szczegółowym spisem rzeczy do zabrania każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Dokładna trasa rejsu leży wyłącznie w gestii kapitana i zależy od warunków lodowych i pogodowych. Zgodę na lądowanie w poszczególnych miejscach na Antarktydzie wydaje wyłącznie kapitan w porozumieniu z szefem ekspedycji. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Na życzenie możliwe wyloty do Buenos Aires z innych miast poza Warszawą. Biuro zastrzega sobie prawo przesunięcia o maksimum 1 dzień terminu wycieczki lub jej wydłużenia o nocleg tranzytowy bez dodatkowych kosztów zgodnie z aktualnymi rozkładami lotów.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.