euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Na północ od Niagary – wycieczka objazdowa

Kanada

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Toronto

Długość pobytu: 8 dni

Terminy i ceny:

Terminy i ceny od:

Wylot z Warszawy – cena od 11449 zł :
27/04-05/05/2024; 01-09/06/2024; 13-21/07/2024; 10-18/08/2024; 14-22/09/2024

Wylot z Wrocławia cena od 12329 zł :
27/04-05/05/2024;  10-18/08/2024; 14-22/09/2024

Wylot z Katowic cena od 12589 zł:
27/04-05/05/2024; 13-21/07/2024;

W celu poznania dokładnych cen za wycieczkę prosimy o kontakt z naszym biurem!

Transport: Samolot

Wyżywienie: wg programu

Pokój: 2 os.

Organizator: Itaka

Cena od: 11449zł/os

Opis

Wschodnie wybrzeże Kanady to wspaniałe metropolie i zachwycająca przyroda, miejsca wpisane w fascynującą historię kraju. Trasa wiedzie przez metropolie Kanady: wielokulturowe, tętniące życiem Toronto, Montreal – drugie największe francuskojęzyczne miasto na świecie, Quebec ze starym miastem wpisanym na listę UNESCO, Ottawę – stolicę Kanady. Wizyta w parku Algonquin pozwoli cieszyć się pięknem kanadyjskiej przyrody. W ojczyźnie syropu klonowego nie może zabraknąć wizyty w tradycyjnej „Sucrerie”. A na deser wizyta nad Wodospadem Niagara.

Park Narodowy Tysiąca Wysp • Montreal • Quebec • Ottawa • Park Algonquin • Toronto • Wodospad Niagara • Niagara-on-the-Lake

Długość trasy: ok. 2750 km

1. DZIEŃ.:
Zbiórka na lotnisku. Wylot do Kanady. Przylot do Toronto. Transfer do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ.:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Montrealu. Droga prowadzi w pobliżu północnego brzegu jeziora Ontario, mija PARK NARODOWY TYSIĄCA WYSP – najmniejszy park narodowy Kanady i dalej wzdłuż rzeki Świętego Wawrzyńca. Rejs statkiem pośród wysp zwanych również Wyspami Szczęścia. Niektóre z nich to tylko granitowe skały wyrastające z wody, jednak by zasłużyć na miano wyspy, każda z nich musi spełniać trzy podstawowe warunki, a mianowicie musi na niej rosnąć przynajmniej jedno drzewo, rozmiar wyspy nie może być mniejszy niż 6 stóp kwadratowych powierzchni i każda z nich przez 365 dni w roku musi być ponad powierzchnią wody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ.:
Śniadanie. Przejazd do centrum MONTREALU, drugiego co do wielkości miasta Kanady, które jest głównym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym francuskojęzycznej części tego kraju. Powstałe z XVII-wiecznej kolonii francuskiej miasto jest dziś prężną metropolią i drugim co do wielkości miastem na świecie, gdzie używa się języka francuskiego. Zwiedzanie miasta: St Joseph Oratory, Mont Royal skąd podziwiać można panoramę miasta, Stary Port oraz old Montreal z brukowanymi uliczkami i gwarnymi kafejkami i restauracjami, w których kwitnie życie towarzyskie. Zwiedzanie neogotyckiej katedry Notre-Dame, której wnętrze stanowi prawdziwe arcydzieło sztuki sakralnej. Następnie spacer pełną kolorowych sklepów i centrów handlowych ulicą St Catherine oraz po centrum dzielnicy biznesowej. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.:
Śniadanie. Całodzienna wycieczka do QUEBECU. Po drodze lunch w tradycyjnej „Sucrerie”, gdzie wyrabiany jest słynny syrop klonowy i serwowane są lokalne potrawy. Zwiedzanie przepięknie usytuowanego i bogatego w zabytki miasta, będącego stolicą prowincji Quebec – największej prowincji Kanady. Panoramiczne zwiedzanie: historyczne stare miasto poprzeplatane wąskimi, brukowanymi i krętymi uliczkami, fort, Dufferin Terrace, skąd roztacza się wspaniały widok na Góry Laurentyńskie i statki płynące po Rzece Świętego Wawrzyńca, Château Frontenac, stary port, majestatyczny budynek Parlamentu. Późnym popołudniem postój przy wodospadzie Montmorency, gdzie z punktów widokowych można podziwiać siłę i potęgę opadających na 83 metry mas wody. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wyjazd do stolicy Kanady – Ottawy. Droga wiedzie malowniczą doliną rzeki Ottawa. Następnie zwiedzanie OTTAWY, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych stolic na świecie. Na trasie: budynki parlamentu na wapiennym wzgórzu Parliament Hill, Sparks Street, Rideau Hall, Laurier House, kanał Rideau. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

6. DZIEŃ.:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Canadian Museum of History, promującym dziedzictwo i kulturę autochtonów, jak również czasowe wystawy z całego świata. Przejazd do Huntsville. Nastepnie wizyta w PARKU ALGONQUIN, jednym z największych parków w prowincji Ontario. Krótka prezentacja historii parku w Interpretive Centre i Pioneer Logging Exibit. Wycieczka po parku wśród wspaniałych krajobrazów i dzikiej przyrody. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ.:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do TORONTO i zwiedzanie tego największego miasta Kanady. W 2001 r. miasto otrzymało nadany przez ONZ tytuł „World’s Most Multicultural City”: business district, Chinatown, Old i New City Halls, Ontario Legislative Buildings, Rogers Centre, Casa Loma, Harbourfront i Yorkville. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ.:
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd nad najsłynniejszy wodospad świata: WODOSPAD NIAGARA, tworzony przez wody jeziora Erie spływające do jeziora Ontario. Rejs statkiem Hornblower pływającym w górę rzeki, gdzie podziwiać można spektaklularny widok wodospadu. Przejazd Niagara Parkway do malowniczego NIAGARA-ON-THE-LAKE, jednego z najlepiej zachowanych miast kolonialnych Ameryki Północnej, a jednocześnie uznanego najpiękniejszym miasteczkiem Kanady. Czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

9. DZIEŃ.:
Przylot do Polski.

Cena obejmuje:
7 noclegów w hotelach***: 2 w Toronto, 3 w Montrealu, 1 w Ottawie i 1 w Huntsville; 2-os. pokoje (łóżko małżeńskie + możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad zgodnie z programem; bilety wstępu i rejsy wg programu; przelot przejazd minibusami lub autokarami zależnie od wielkości grupy; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

Obowiązkowe opłaty na miejscu:
– lokalni przewodnicy i napiwki: ok. 100 CAD

Uwagi:
Osoby podróżujące do Kanady drogą lotniczą w ramach ruchu bezwizowego (w tym obywatele RP) muszą posiadać elektroniczne potwierdzenie podróży (Electronic Travel Authorization – eTA). Opłata za eTA i pośrednictwo: 70 PLN/os. Dane potrzebne do uzyskania eTA należy wysłać najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Szczegóły w zakładce Informacje praktyczne lub po dokonaniu rezerwacji w zakładce WYCIECZKA w Strefie Klienta na www.itaka.pl.; Impreza nie jest polecana dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt przed zakupem w celu sprawdzenia możliwości udziału w wyciecze.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.