euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Miśnia i Moritzburg Termin: 14.06.2023

Miśnia

Długość pobytu: 1 dni

Terminy i ceny:

14 czerwiec 2023

Cena 200 zł plus 20 euro bilety wstępu

Transport: Autokar

Wyżywienie: Bez wyżywienia

Organizator: Euro 90 TRavel

Cena od: 200zł/os

Opis

Oferta dla grupy min. 40 os. – 180 zł

Przy grupie ok 30 os. – 200 zł

– Wyjazd z Jeleniej Góry 7:00
– Przyjazd do Pałacu Mortizburg  10-12:00 zwiedzanie  indywidualne   10 €/ osoba

Pałac Moritzburg – jeden z licznych niemieckich pałaców na wodzie. Barokowy pałac znajduje się w miejscowości Moritzburg w Saksonii w pobliżu Drezna. Wybudowano go w latach 1542-1546 jako pałac myśliwski dla księcia Maurycego Wettyna. Kaplica została dodana między 1661 i 1671 według projektu Wolfa Caspara von Klengels i jest dobrym przykładem wczesnego baroku. W latach 1723 i 1733 na prośbę Augusta II Mocnego, elektora Saksonii i króla Polski zamek został przebudowany tak, aby móc pełnić funkcję wypoczynkową, czego skutkiem było założenie parku. Przebudowy odbyły się według projektów dwóch architektów – Matthäusa Daniela Pöppelmanna i Longeloune. Elementy zdobnicze z wielu miejscach w obrębie pałacu są poświęcone dworskiej sztuce polowania. Okaz poroża jelenia szlachetnego uważany jest za największego na świecie. Jedna z sal zawiera kolekcję 39 patologicznie zniekształconych poroży, wraz ze słynnym 66 punktowym porożem. Na fasadzie powyżej głównego wejścia umieszczony został kartusz z herbem Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Część mieszkalna zawiera wspaniałe meble i srebrną zastawę wykonane w Augsburgu na wzór wersalskich mebli Ludwika XVI.

Wyjazd do Miśni  i zwiedzanie Manufaktury Porcelany  12-14:30

MEISSEN jest pierwszą europejską Manufakturą Porcelany. Od 1710 roku, w którym August II Mocny, elektor saski i król Polski, założył Manufakturę w Miśni, porcelana MEISSEN jest synonimem niezwykłego rzemiosła artystycznego i niepowtarzalnych ekskluzywnych produktów. Świat Wrażeń zapoznaje w warsztatach pokazowych, jak powstaje słynna na całym świecie porcelana miśnieńska- Meissener Porzellan, w Muzeum Fundacji Porcelany Miśnieńskiej zachwyca eksponatami z tego kruchego tworzywa oraz zaprasza na shopping  i kulinarne degustacje w kawiarni & restauracji MEISSEN.

Wzniesione w roku 1916 w stylu neoklasycystycznej reprezentacyjnej hali Muzeum Fundacji Porcelany Miśnieńskiej mieści bogate zbiory z ponad 300 lat historii i Manufaktury. Różnorodne eksponaty obrazują tu osiągnięcia najstarszej w Europie Manufaktury Porcelany –artystyczna instalacja ścienna prezentuje imponująco wystawny „Serwis łabędzi” Kaendlera, przedstawiono miśnieńskie unikaty, pochodzące ze współpracy z artystami spoza Manufaktury, na tle historii porcelany miśnieńskiej zaprezentowano rozwój europejskiej kultury nakrywania stołu. Wiele eksponatów posiada kod QR, dostarczający pogłębionych informacji w zakresie wybranych okazów. Dzieci mogą zwiedzać Muzeum za pomocą gry rallye. Dla grup polecamy zwiedzanie Muzeum i warsztatów pokazowych w towarzystwie przewodnika. Do dyspozycji stoją przewodnicy w 11językach.

Zwiedzanie Manufaktury – zwiedzanie  z audio przewodnikiem – cena 10€ /osoba

Po zwiedzaniu manufaktury wjazd na wzgórze z katedrą i zamkiem Albrechtsburg.

„Katedra w Miśni jest najsmuklejszą i najpiękniejszą budowlą z tamtych czasów, jakie znam” – napisał niegdyś w liście do żony Johann Wolfgang Goethe. Już z daleka podróżny może dostrzec charakterystyczne wieże kościoła. Zbudowana w XIII wieku w stylu francuskiego gotyku katedra uważana jest wśród znawców za jedną z najbardziej oddających ducha tego stylu w Europie Środkowej. Wyraziste formy oraz oryginalna estetyka fascynują obserwatora. Wielcy mistrzowie budownictwa i artyści pozostawili po sobie w katedrze wspaniałe dzieła. Należą do nich rzeźby z warsztatu Mistrza z Naumburga, w pełni zachowane lektorium, głowice kolumn zwieńczone liśćmi oraz wiele różnorodnych i pięknie wykończonych zworników. Obrazy Lucasa Cranacha Starszego i pozostałe skarby sprawiają, że eksponaty katedry są jednymi z najcenniejszych w Saksonii. Czysta akustyka tej unikalnej budowli jest najlepiej słyszalna podczas często odprawianych mszy i licznych koncertów, które przez cały rok wzbogacają życie kulturalne Miśni

Zamek Albrechtsburg

Na Wzgórzu Zamkowym (Burgberg) w Miśni tworzyła się historia Saksonii.
W miejscu, z którego wywodzi się ten kraj, najstarszy rezydencyjny „bajkowy zamek” w Niemczech wita swoich gości. Dzięki nowinkom architektonicznym i znaczącym budowlanym innowacjom ten późnogotycki zamek uchodził już w czasie rozpoczęcia jego budowy w 1471 roku za „trendsettera”. Do dziś odwiedzający są zafascynowani drobiazgowo pomalowanymi

sklepieniami, okazałymi komnatami i imponującą wielkością zamku. Odzwierciedleniem wielkiego kunsztu budowniczych jest część zwana Großer Wendelstein, będąca arcydziełem budowy schodów. Czy wiecie Państwo, że sukces miśnieńskiej porcelany rozpoczął się w 1710 roku wraz z założeniem tutaj, na Wzgórzu Zamkowym, pierwszej europejskiej wytwórni porcelany? Przez 153 lata powstawało tu słynne „białe złoto”. Po przeniesieniu manufaktury zamek ulegał przemianom.

Dzisiaj najróżnorodniejsze wystawy każdego roku budzą zachwyt dziesiątek tysięcy gości ze wszystkich stron świata.


Po wzgórzu zamkowym zejście na Stare Miasto i tam czas wolny na posiłek, zakupy.

17:30 wyjazd do Jeleniej Góry

Cena zawiera:

– przejazd autokarem
– przewodnik  i opiekun grupy z Euro 90
– ubezpieczenie KL, NNW
Cena nie zawiera biletów do zwiedzanych obiektów.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.