euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Oko na Maroko

Marakesz

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Marakesz

Długość pobytu: 4 dni

Terminy i ceny:

Wylot z Warszawy w terminach:

03-06.02.2023, 17-20.02.2023, 24-27.02.2023, 03-06.03.2023
10-13.03.2023, 17-20.03.2023

W celu poznania dokładnych cen za wycieczkę prosimy o kontakt z naszym biurem!

 

Transport: Samolot

Wyżywienie: wg programu

Pokój: 2 os.

Organizator: Itaka

Cena od: zł/os

Opis
Opis oferty:Marrakesz – Ait Bin Haddu – Ouarzazate – Dolina Ourika Idealna propozycja na ucieczkę od codziennej rutyny i przeniesienie się w bajeczne klimaty ciągle tajemniczego i fascynującego Maroka. Niezwykłą urodę Marrakeszu można odkrywać latami, ale znakomicie przygotowany program zwiedzania pozwala poznać i zachwycić się tym, co szczególnie zasługuje na uwagę. Na trasie zmieniające się krajobrazy, spektakularne kazby – kwintesencja tradycyjnej architektury, przepięknie harmonizujące z egzotyczną przyrodą i mnóstwo wspaniałych spotkań z historią i współczesnością Maroka. Trasa w Maroku: ok. 490 km.
1. dzień. marrakeszPrzelot do Marrakeszu. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
2. dzień. marrakeszŚniadanie. Zwiedzanie MARRAKESZU, dawnej stolicy imperialnej Maroka, określanej mianem Perły Południa, z zabudowaniami w kolorze ochry i imponującymi murami miejskimi z XII w. W programie: XIX-wieczny pałac El-Bahia, najładniejsza rezydencja na terenie miasta, ogród Majorelle z domem słynnego projektanta mody Yves’a Saint-Laurenta i tropikalną atmosferą, którą podkreślają bugenwille, bambusy, hibiskusy i niezliczone kaktusy. Obiad. Następnie dalszy ciąg zwiedzania: XII-wieczny meczet Al-Kutubijja (z zewnątrz) – jeden z największych meczetów zachodniego islamu, najwyższy obiekt na marrakeskiej medynie, duma miasta i najważniejszy punkt orientacyjny, Grobowce Saadytów – kompleks bogato zdobionych mauzoleów z XVI w. Spacer po medynie wpisanej na listę UNESCO i Dżamaa Al-Fna – placu Cudów. To największy plac marrakeskiej medyny i jednocześnie największa atrakcja turystyczna miasta. Można tu spotkać zaklinaczy węży, akrobatów, żonglerów, berberyjskich legendziarzy i sprzedawców szczęścia. Czas wolny na kolację na placu Dżamaa Al-Fna. Powrót do hotelu. Nocleg.
3. dzień. ait bin haddu – ouarzazate (trasa: ok. 386 km)Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie Marrakeszu lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd przez góry Atlasu Wysokiego malowniczą przełęczą Tizi-n-Tichka na wysokości ponad 2260 m n.p.m. do najsłynniejszego marokańskiego ksaru AIT BIN HADDU na skraju rzecznej doliny, gdzie znajduje się potężna, najpiękniejsza w całym Maroku, ufortyfikowana wioska berberyjska w kolorze ochry, wpisana na listę UNESCO. Malowniczość tego miejsca sprawiła, że kręcono tu wiele filmów, m.in. „Gladiatora”, „Lawrence’a z Arabii” czy „Klejnot Nilu”. Przejazd do położonego na wysokości 1160 m n.p.m. OUARZAZATE – stolicy południowego Maroka, z pasmem Atlasu na horyzoncie. Trasa wiedzie przez Góry Antyatlasu, najstarsze pasmo Maroka zachwycające malowniczymi i surowymi krajobrazami. Wizyta w kazbie Tifoultout, następnie zwiedzanie Studiów Filmowych „Atlas” (Atlas Film Corporations Studio), których murów bronią olbrzymie pseudo egipskie figury. Studia rozciągają się na 30 tys. m² pustynnego pejzażu, to tutaj nakręcono setki filmów. Powrót do Marrakeszu, kolacja i nocleg.
4. dzień. dolina ourika (trasa: ok. 100 km)Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do malowniczej DOLINY OURIKA, która rozciąga się u stóp gór Atlasu. W drodze z Marrakeszu do doliny podziwiać można wspaniałe widoki górskie. Postój w Setti Fatma, gdzie największą atrakcją są piękne wodospady. Wizyta w berberyjskim domu, gdzie będzie można spróbować tradycyjnej herbaty miętowej i wysłuchać opowieści o pochodzeniu Berberów i ich tradycjach. Powrót do Marrakeszu, transfer na lotnisko. Przelot do Polski.
świadczenia:3 noclegi w hotelu*** w Marrakeszu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 3 śniadania, 1 obiad, 2 kolacje • przelot • transfery klimatyzowanym samochodem osobowym lub mikrobusem z kierowcą • opieka polskojęzycznego pilota • ubezpieczenie KL i NW
Uwagi:1. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalny przewodnik, napiwki: ok. 100 EUR. 2. Opłaty fakultatywne: Ouarzazate: ok. 100 EUR (dla grupy poniżej 10 osób), ok. 60 EUR (dla grupy powyżej 10 osób).
Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.