euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Safari na Sri Lance

Wycieczka objazdowa

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Colombo

Długość pobytu: dni

Terminy i ceny:

04-12/11/2022 – 5709 zł/os.
11-19/11/2022 – 5709 zł/os.
06-14/01/2023 – 5709 zł/os.
27/01-04/02/2023 – 5709 zł/os.
17-25/02/2023 – 5799 zł/os.
10-18/03/2023 – 5609 zł/os.
31/03-08/04/2023 – 5609 zł/os.

Transport: Samolot

Wyżywienie: wg programu

Pokój: 2 os.

Organizator: Itaka

Cena od: 5609zł/os

Opis

Pinnawala • Kandy • Peradeniya • Nanu Oya • Nuwara Eliya • Park Narodowy Równiny Hortona • Ella • Park Narodowy Yala • Galle • Kalutara
Egzotyczna wyspa zachwyca zieloną dżunglą, zaciekawia setkami gatunków zwierząt, intryguje religią i kulturą, ujmuje serdecznością mieszkańców. W zróżnicowanym programie jest czas na wszystko: bliskie spotkania z niesamowitymi zwierzakami (od wiewiórek gigantycznych – jednego z symboli Sri Lanki, po słonie), wizyty w dwóch parkach narodowych, przejazd widokową trasą kolejową, zwiedzanie kolonialnych miasteczek i wizytę na prawdziwej cejlońskiej plantacji herbaty. Wycieczka kończy się wypoczynkiem na jednej ze słynnych plaż Sri Lanki. Trasa: ok. 700 km.

1. dzień.             
Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot Dreamlinerem PLL LOT (Boeing 787) na trasie: Warszawa-Kolombo.

2. dzień. Pinnawala – Kandy      
Przylot na Sri Lankę. Przejazd do miejscowości PINNAWALA, gdzie znajduje się pierwszy na świecie sierociniec dla słoni. Możliwość obserwacji rytuału ich kąpieli w pobliskiej rzece Ma Oya oraz karmienia. Przejazd do KANDY, ostatniej stolicy antycznego Cejlonu, skarbca kultury, sztuki i rzemiosła. Zwiedzanie świątyni, gdzie przechowywana jest relikwia buddystów – Ząb Buddy. Następnie wizyta na miejscowym bazarze. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. dzień. Peradeniya – Nanu oya – Nuwara eliya
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PERADENIYA, skąd rozpocznie się podróż pociągiem do NANU OYA. Trasa wiedzie wśród niesamowitych krajobrazów dżungli i gór. Po drodze pociąg mija rozsiane pośród pól wioski. Jest to niepowtarzalna okazja do poznania codziennego, trudnego życia prowincji Sri Lanki. Po przyjeździe do Nanu Oya transfer autokarem do NUWARA ELIYA – malowniczo położonej pośród gór miejscowości, nazywanej małą Anglią ze względu na wciąż wyczuwalne wpływy kolonialne i nieco chłodniejszy mikroklimat. Spacer po przepięknej okolicy i urokliwym miasteczku w kolonialnym, brytyjskim stylu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4. dzień. P.N. równiny Hortona – Ella     
Śniadanie w formie pakietu. Wcześnie rano wykwaterowanie i wyjazd w kierunku PARKU NARODOWEGO RÓWNINY HORTONA. Piesza wycieczka szlakiem turystycznym (ok. 3-4 godz.) zaskakuje swoją różnorodnością. Trasa prowadzi przez liczne strumienie rozcinające trawiaste równiny i wiecznie zieloną, pełną odgłosów dżunglę. Na terenie parku spotkać można takie zwierzęta jak mundżaki, sambary, łasice, lamparty i symbol Sri Lanki – wiewiórki gigantyczne. Przy strumieniach żyją liczne gatunki płazów i gadów. Przejazd w kierunku górskiej miejscowości ELLA, otoczonej polami herbacianymi. Po drodze zwiedzanie jednej z plantacji herbat. Zwiedzanie Ella motorikszami, tzw. tuk-tukami, które są podstawowym środkiem komunikacji na Sri Lance. Na trasie m.in. Nine Arches Bridge – niezwykle malowniczy wiadukt kolejowy położony w samym sercu dżungli. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. dzień. Ella
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Lekki trekking na wzgórze Little Adams Peak (1141 m n.p.m) skąd roztacza się zapierający dech widok na góry pokryte gęstym lasem. Czas wolny. Przejazd w kierunku Yala na południowo-wschodnim krańcu wyspy. Po drodze postój przy wodospadzie Ravana, nazwanym na cześć jednego z pierwszych królów Sri Lanki. Przyjazd do Yala i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

6. dzień. P.N. Yala – Galle – Kalutara       
Wcześnie rano wycieczka jeepami do PARKU NARODOWEGO YALA, podczas której spotkać można niezliczoną liczbę zwierząt zamieszkujących wyspę. Na terenie parku można znaleźć flamingi, kormorany, dziko żyjące słonie, liczne stada bawołów wodnych, krokodyle, pawie i lamparty. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku GALLE, miasta-fortu wpisanego na listę UNESCO. Spacer w okolicach latarni morskiej i po porcie z historią sięgającą czasów kolonialnych. Zwiedzanie imponującego fortu wzniesionego przez Europejczyków. Czas wolny. Przejazd do miejscowości KALUTARA, na południowo-zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Kolacja, nocleg.

7.-8. dzień. wypoczynek             
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Kolacja, nocleg.

9. dzień.             
Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, przelot do Polski.

Świadczenia:
7 noclegów w hotelach***: 1 w okolicy Kandy, 1 w okolicy Nuwara Eliya, 1 w okolicy Ella, 1 w okolicach Parku Narodowego Yala, 3 w Kalutara; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji • przelot • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW.

Uwagi:
Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 135 USD; napiwki: ok. 5 USD/dzień/os.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz na Sri Lankę. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce „Informacje o regionie”. Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.W 3. dniu w przypadku nagłej anulacji połączenia kolejowego przejazd widokową trasą do Nuwara Eliya autokarem/busem.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Dopłata do all inclusive podczas pobytu w Kalutara (3 noclegi): 350 PLN/os.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.