euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Wietnam w słomkowym kapeluszu

wycieczka objazdowa plus wypoczynek

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Ho Chi Min City

Długość pobytu: 12 dni

Terminy i ceny:

18.05-01.06.2023
08-22.06.2023
13-27.07.2023

W celu poznania dokładnych cen za wycieczkę prosimy o kontakt z naszym biurem!

Transport: Samolot

Wyżywienie: wg programu

Pokój: 2 os.

Organizator: Rainbow

Linie lotnicze: LOT

Cena od: zł/os

Opis

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow znajduje się w strefie „Biura Podróży”, w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu „Virgin”). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot samolotem rejsowym do Sajgonu (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

Dzień 2
Przylot do Sajgonu. Transfer z lotniska do hotelu i zakwaterowanie. Po południu czas wolny na zakupy i samodzielne spacery po mieście. Nocleg i kolacja powitalna w hotelu w Sajgonie.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Miasta Ho Chi Minha: Muzeum Wojny, katedra Notre Dame, zabytkowa Poczta Główna. Spacer ulicami Dong Khoi oraz Nguyen Hue w kierunku Ratusza, a następnie do Muzeum Zbrodni Wojennych, przez rynek Cho Lon, do chińskiej dzielnicy oraz pagody Thien Hau. W trakcie zwiedzania lunch w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu Sajgonie.

Dzień 4
Śniadanie i przejazd do Delty Mekongu. Zaczniemy od rejsu łodzią po pływającym targu Cai Be. Następnie kontynuujemy rejs łodzią po rzece Mekong, która tworzy tu niesamowity labirynt odnóg, kanałów i jezior. Wyjątkowe wrażenie robią stojące tuż przy brzegu, a nawet pływające po wodzie domy, czy targowiska na środku rzeki. Na zakończenie odwiedzimy targ Vinh Long oraz zobaczymy tradycyjne przedstawienie z charakterystycznym dla tego regionu śpiewem. W trakcie zwiedzania lunch. Nocleg w Can Tho. (Trasa ok. 170 km).

Dzień 5
Po śniadaniu rejs łodzią po kolejnym malowniczym fragmencie Mekongu. Zobaczymy m.in. pływający targ Cai Rang oraz urzekającą scenerię codziennego życia rzeki Mekong. Po zakończeniu rejsu lunch w lokalnej restauracji. Transfer do Sajgonu i nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 6
Śniadanie. Czas wolny na samodzielne zwiedzanie, zakupy lub dla chętnych całodzienna wycieczka w okolice Sajgonu. Zobaczymy słynne partyzanckie tunele Cu Chi – symbol walki Viet Congu z obcymi wojskami. Tunele służyły podczas wojny za schrony, drogi zaopatrzenia, magazyny broni, szpitale. Zwiedzimy także niezwykłą świątynię w Tay Ninh będącą głównym ośrodkiem synkretycznej religii Cao Dai. Podczas zwiedzania lunch (cena wycieczki z lunchem – ok. 50 USD). Nocleg w Sajgonie.

Dzień 7
Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Hue. Przejazd do Hoi An. wieczorem przedstawienie wodnych kukiełek. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Hoi An. (Trasa: 130 km + przelot wewnętrzny).

Dzień 8 – 9
Śniadanie i czas wolny na plażowanie i rekreację. Nocleg i pobyt w Hoi An w **** hotelu położonym bezpośrednio przy plaży.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Hue. Zwiedzanie częściowo odbudowanej ze zniszczeń wojennych Cytadeli – dawnej rezydencji cesarskiej z czasów dynastii Nguyen, rozciągającej się na obszarze ponad 520 ha. Przejazd do najbardziej znanej w rejonie buddyjskiej świątyni Thien Mu. Następnie w miarę możliwości czasowych krótki rejs Rzeką Perfumową i zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na kolację. Nocleg w Hue.

Dzień 11
Po śniadaniu transfer do Parku Narodowego Phong Nha, gdzie będziemy podziwiać jedną z najciekawszych jaskiń Wietnamu – Phong Nha. Popłyniemy malowniczą rzeką Son, gdzie zobaczymy na 600-metrowej trasie podziemną rzekę z jej majestatycznymi grotami, których nazwy wywodzą się od kształtów występujących tam zjawisk krasowych. W czasie zwiedzania lunch. Po południu przejazd do Vinh (Nghe An), gdzie spędzimy noc. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Ninh Binh. Po drodze w miare możliwości zwiedzanie Katedry Phat Diem. Następnie przejazd do Ninh Binh. Rejs tradycyjnymi azjatyckimi łodziami typu sampan. Płynąc z nurtem rzeki będziemy mogli podziwiać okoliczne, zielone poletka ryżowe. Trasa będzie prowadzić rozlewiskami wśród wapiennych ostańców. Następnie wyruszymy odwiedzić starożytną stolicę Wietnamu – Hoa Lu ze świątyniami dynastii Dinh i Le. W trakcie zwiedzania lunch. Nocleg w hotelu w Ninh Binh. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 13
Po śniadaniu transfer do zatoki Ha Long, która stanowi jeden z najbardziej znanych zespołów krajobrazów nadmorskich na świecie. Transfer do portu, na ok. czterogodzinny rejs po zatoce Ha Long. Ten wyjątkowy akwen, wpisany na listę UNESCO, pełen jest niesamowitych formacji skalnych, wysepek, grot. Na pokładzie serwowany będzie lunch z owoców morza. W czasie rejsu odwiedzimy jedną z jaskiń. Nocleg w Ha Long (lub w przypadku wcześniejszego wylotu do Polski – wieczorny transfer do Hanoi i zakwaterowanie w hotelu). (Trasa ok. 180 km).

Dzień 14
Po śniadaniu przejazd do Hanoi i całodzienne zwiedzanie stolicy: Mauzoleum Ho Chi Minha (jeżeli będzie otwarte), pałac prezydencki (z zewnątrz), „Domek na Palach” – rezydencja Ho Chi Minha, Świątynia na Jednej Kolumnie oraz Świątynia Literatury. Następnie przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Następnie transfer na lotnisko Noi Bai. Wylot do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich). (Trasa ok. 150 km).

Dzień 15
Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wiza.
W celu uzyskania wizy wietnamskiej należy obowiązkowo:
– przy zakładaniu rezerwacji poprawnie wpisać narodowość, numer i datę ważności paszportu,
– wysłać skan strony paszportu ze zdjęciem na adres: wizy@R.pl, na co najmniej 1 tydzień przed wylotem,
– ponadto konieczne jest zabranie ze sobą 2 zdjęć paszportowych (kolorowe, aktualne).

Świadczenia

Cena podstwowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Sajgon i Hanoi – Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), przelot lokalnymi liniami na trasie Sajgon – Hue, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstwowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych (łącznie – ok. 195 USD płatne na miejscu u pilota), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych. Do ceny podstawowej nie jest wliczony koszt wizy wietnamskiej- procedura wizowa opisana jest poniżej, opłata za pośrednictwo wizowe została doliczona do rezerwacji (opłata za wizę wietnamską – 280 zł).

Waluty: Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać Euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w bankach i kantorach oraz hotelach. Zalecamy zabranie banknotów w dobrym stanie: w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty zniszczone, naddarte, poplamione itp. – kantory i banki odmawiają ich wymiany. W przypadku dolarów amerykańskich należy zwrócić uwagę, żeby były to banknoty najnowszych emisji, po 2000r. (seria „kolorowa”).

Telefony: Zalecamy przed wyjazdem sprawdzenie u swojego operatora telefonii komórkowej czy roaming na Wietnam jest standardowo włączony. U części operatorów telekomunikacyjnych jest konieczne wystąpienie o uruchomienie roamingu na Wietnam.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.