euro 90 travel

Oferta

rezerwacja telefoniczna: +48 75 76 75 090

Ekwador / Galapagos – Gala zwierząt

Wycieczka objazdowa

Wylot z: Warszawa

Powrót z: Ekwador

Długość pobytu: 13 dni

Terminy i ceny:

Informacja o cenach dostępna w naszym biurze oraz w poniższym linku (ceny za 2 os.)

https://porownywarka.r.pl/b6e00586-05d8-4136-acc9-087e48b1e3bb

 

 

Transport: Samolot

Wyżywienie: wg programu

Pokój: 2 os.

Organizator: Rainbow

Cena od: 18466zł/os

Opis

Quito – kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • wyprawa do dżungli • Naríz del Diablo – Nos Diabła • słynne Galapagos • Wyspa Izabela – pingwiny Galapago • ciekawe wrażenia – staniemy na obu półkulach Ziemi • Cuenca – spotkanie z kulturą • El Cajas – krajobraz nie z tej ziemi • rejs na Galapagos i przeloty lokalne w cenie • hit sprzedażowy!

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Przejedziemy nową częścią miasta (panoramiczne zwiedzanie – pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z XVI w.), Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, bazylika i inne). Następnie przejedziemy do kolonialnej części miasta i zaczniemy zwiedzać najpiękniejsze i najlepiej zachowane Stare Miasto Ameryki Południowej – Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. – 1535 r., barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. – 1605 r., zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Następnie wizyta w Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku, woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę; możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Kolacja. Powrót do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 3
Śniadanie. Dzień wolny w Quito na samodzielne eksplorowanie miasta. Dla chętnych (dodatkowo płatne – ok. 75 USD/os) wyjazd do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1,5 godz. po drodze asfaltowanej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4864 m n.p.m. Dla spragnionych wrażeń możliwość spróbowania swoich sił w sporcie zwanym downhill – zjazd rowerem po fragmencie drogi prowadzącej do podnóża Cotopaxi (opcja dodatkowo płatna). Wskazówka: niezbędne buty trekkingowe, ciepłe ubrania (szaliki, czapki, rękawiczki, polary), krem z wysokim filtrem UV (50+) i kurtka przeciwdeszczowa. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy w drogę ku prawdziwej Amazonii. W czasie podróży będziemy mieli okazję obserwować roślinność różnych stref wysokościowych – od 2400 m n.p.m. do 4200 m n.p.m.. Droga poprowadzi nas przez Rezerwat Ekologiczny Antisana i Rezerwat Biologiczny Cayambe – Coca; Przekroczymy Kordylierę Wschodnią Andów przez przełęcz o wysokości 4200 m). Kąpiel w znanym z leczniczych właściwości wód ośrodku w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300 m n.p.m., temp. wody 30- 40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. Lunch. Następnie przyjazd do Teny, skąd wyruszymy do naszej lodgy nad rzeką, pośród lasu amazońskiego. Po drodze będziemy mogli spróbować larw chantacuco z rusztu. Zakwaterowanie, nocleg. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wybierzemy się w podróż łodzią do lokalnej społeczności amazońskiej. Poznamy ich zwyczaje, a także spróbujemy lokalnych specjałów. Wizyta w Amazonii jest niepowtarzalna, zobaczymy lokalne rośliny i poznamy ich właściwości lecznicze. W trakcie wycieczki będziemy wypatrywać ptaki (których w tym regionie jest aż 262 gatunki), a także małpy. Po południu dla chętnych (w cenie wycieczki) – tubing – czyli spływ po rzece na oponach. Kolacja. Wieczorem będziemy wsłuchiwać się w odgłosy lasu równikowego. Z latarką w ręce wypatrywać będziemy żaby, a nawet węże czy pająki. Nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 6
Śniadanie. Wcześnie rano wyruszymy w drogę do Baños, jednej z najbardziej znanych i najbardziej urokliwych miejscowości w Ekwadorze. W trakcie trasy zatrzymamy w lokalnej restauracji na obiad. Położona w krainie wodospadów dolina, między górami jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki. Udamy się pieszo do wodospadu Pailon del Diablo. Po południu wizyta w jednym z najczęściej fotografowanym miejsc w Ekwadorze – Domu na Drzewie, gdzie można zrobić zdjęcie huśtając się „nad przepaścią” u podnóża wulkanu Tungurahua. Nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Śniadanie i wyjazd do Guamote. Po drodze wzdłuż Parku Narodowowego Chimborazo, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Ekwadoru, towarzyszyć nam będą zapierające dech w piersiach widoki na wulkan. Wizyta u lokalnej społeczności z możliwością spróbowania mięsa z lamy i nocleg w hoteliku, który powstał jako inicjatywa wsparcia dla lokalnej społeczności. Możliwość zakupu ich wyrobów, ze sprzedaży których zysk przekazywany jest na cele edukacyjne w tej miejscowości. Wieczorem wspólne przygotowywanie prostej lokalnej potrawy. Nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 8
Śniadanie. Wczesny wyjazd w kierunku Alausi. To niewielkie miasteczko położone w dorzeczu rzeki Chanchán na wysokości 2347 m n.p.m. zasłynęło przede wszystkim z atrakcji turystycznej, jaką jest przejazd pociągiem do Naríz del Diablo – Nos Diabła, góry kształtem przypominającej czarci nos. Trasa pociągu, którą pokonamy jest najtrudniejszą trasą kolejową na świecie ze względu na położenie torów na stromym zboczu góry Nariz del Diablo. Po powrocie do Alausi udamy się w kierunku Ingapirca, najważniejszego kompleksu archeologicznego w Ekwadorze. Zwiedzimy znajdujące się tu największe i najlepiej zachowane ruiny z czasów Inków. Przejazd do hotelu w Cuenca, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Cuenca, niewielkiego kolonialnego miasteczka, nazywanego „stolicą kulturalną Ekwadoru”, które stanowi kolebkę literatury, malarstwa i poezji. Jest również miejscem międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i artystycznych. Zobaczymy zabytkowe kamienice, urokliwe place, kameralne uliczki oraz Katedrę pod wezwaniem Niepokalanie Poczętej (Catedral de la Inmaculada Concepción). Cała zabudowa Cuenca została wpisana na listę UNESCO. Odwiedzimy także fabrykę legendarnych kapeluszy ze słomy toquilla zwanych błędnie „panamami”. Następnie po południu udamy się do Parku Cajas, jednego z najładniejszych parków narodowych w Ekwadorze. El Cajas leży na wysokościach od 3100 m n.p.m do 4450 m n.p.m, na terenie parku znajduje się ok. 270 polodowcowych jezior i lagun, położonych wśród licznych wzniesień i gór. Zatrzymamy się przy wyznaczonym punkcie widokowym, gdzie będziemy mieli okazję uwiecznić piękne widoki, które często chowają się za chmurami. Przejazd do Guayaquil. Obiadokolacja i nocleg w Guayaquil. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 10
Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) w archipelagu Galapagos. Archipelag ten, rozsławiony przez Karola Darwina to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczymy wiele gatunków roślin i zwierząt nie występujących nigdzie indziej na świecie, ze słynnymi żółwiami słoniowymi na czele, legwanami morskimi czy głuptakami. Z 89 gatunków ptaków występujących na Galapagos aż 76 to gatunki endemiczne. Wulkaniczne wyspy Galapagos oraz otaczający je pas Oceanu Spokojnego są w 98% pod ścisłą ochroną, a od 1978 r. figurują na liście UNESCO. Przeprawa promem przez kanał Itabaka na wyspę Santa Cruz (986 km2), drugą co do wielkości i najbardziej zaludnioną wyspę Galapagos. Przejazd do miejscowości Puerto Ayora, największej w archipelagu. Zakwaterowanie w hotelu. Wyjazd na prywatne rancho i obserwowanie gigantycznych żółwi galapago w ich naturalnym środowisku. Następnie wizyta w Stacji Karola Darwnina. W ciągu dnia lunch. Nocleg.

Dzień 11
Po śniadaniu odwiedzimy kolonię lwów morskich, a nawet będziemy mieli okazję nurkować (snorkeling) wśród nich. Następnie wybierzemy się do Punta Estrada, małej zatoki, wokół której występują zwierzęta takie jak: głuptaki, fregaty, żółwie, lwy morskie. Podczas spaceru wypatrywać będziemy również iguan i charakterystycznych dla Galapagos krabów. Odwiedzimy punkt widokowy, z którego być może będziemy mieli okazje zobaczyć rekiny (mustele). Poznamy występującą tu endemiczną roślinność. Po południu przepłynięcie regularnym transportem wodnym na wyspę Izabela (tylko z bagażem podręcznym). Jest to największa wyspa archipelagu i jednocześnie jedna z najbogatszych, jeśli chodzi o faunę i florę. Gatunki endemiczne mangrowców, pingwiny Galapago, żółwie, legwany i lwy morskie oraz flamingi to tylko niektóre ze zwierząt i roślin występujących na tej przepięknej wyspie. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg.

Dzień 12
Po śniadaniu wycieczka do laguny, gdzie będziemy mieli okazję podziwiać flamingi w ich naturalnym środowisku. Następnie popłyniemy do maleńkiej wysepki Las Tintoreras i jeśli dopisze nam szczęście, podczas rejsu przyjrzymy się jej sympatycznym lokatorom – uchatkom i pingwinom oraz zobaczymy najbardziej oryginalnych mieszkańców Galapagos – niebieskonogie głuptaki. Jeżeli poziom wody w Zatoce Tintoreras jest niski, czasami udaje się wypatrzeć także groźniejsze stworzenia – czyli rekiny. Po dotarciu na wyspę czeka nas „polowanie” z aparatem fotograficznym na morskie iguany, z których najbardziej słynie Las Tintoreras. Te gady upodobały sobie szczególnie właśnie tę wyspę, gdyż nie mają tu żadnych naturalnych wrogów, które polowałyby na ich młode. Iguany można spotkać w każdym zakątku Las Tintoreras – wygrzewające się na skałach, spacerujące po plaży, ukrywające się wśród mangrowców… Odwiedzimy plażę, która jest miejscem lęgowym iguan, a ponadto zamieszkuje ją również kolonia lwów morskich, czyli uchatek. Czas wolny na jednej z plaż wyspy, możliwość snorkelingu w krystalicznie czystej wodzie. Możliwość podziwiania bajecznie kolorowego i żywego podwodnego świata pełnego przedziwnych ryb, uroczych pingwinów, majestatycznych żółwi oraz łagodnych rekinów (zwierzęta żyją na wolności nie ma gwarancji zobaczenia ich wszystkich). Lunch i transfer regularnym transportem wodnym do Santa Cruz. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 13
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko na wyspie Baltra i przelot do Guayaquil. Następnie lot do Polski (z przesiadką w jednym z europejskich portów).

Dzień 14
Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
– Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane.
– Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem.
– Paszport: powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu.
– Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na Galapagos najlepsze są sandały na grubej podeszwie, do chodzenia po ostrej lawie Na wycieczki w dżungli długie spodnie, gumowe buty oraz niezależnie od pory roku lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem.
– W wielu miejscach nie przyjmują  banknotów 100-dolarowych, prosimy zabrać banknoty o mniejszej wartości
– W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego.
– Program na Galapagos może ulec zmianie, ze względu na warunki pogodowe lub decyzje Parku Narodowego Galapagos. 
– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Cena podstawowa obejmuje przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przelot wewnętrzny Guayaquil – Galapagos – Guayaquil, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (12 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie wg programu, program turystyczny, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, obsługę pilota w Ekwadorze, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze i opłata na Galapagos) – ok. 285 USD/os., opłata lotniskowa na wyspie Baltra ok. 35 USD/os., zwyczajowe napiwki – ok. 50 USD/os.

Uwaga! Na miesiąc przed wylotem prosimy o uzupełnienie danych paszportowych w systemie Travella niezbędnych do wykupienia biletów na lot wewnętrzny.

Atrybuty
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.